Ադրբեջանի ռազմական ագրեսիան․ դեպքերի քրոնիկոնը․ 02․10․2020
1lurer.am-ը հավաքել է Արցախի հետ շփման գծում Ադրբեջանի սանձազերծած ռազմական գործողությունների ժամանակագրությունը: Ավելի վաղ ներկայացրել էինք նաև սեպտեմբերի 27-ի, 28-ի, 29-ի, 30-ի, հոկտեմբերի 1-ի դեպքերի քրոնիկոնը:
Ադրբեջանական զոհերի թիվն անցնում է 3000-ը․ ՊՆ ներկայացուցիչ
Դիերի մի մեծ մասը գտնվում է չեզոք գոտում, ու նրանց այնտեղից հանելու ուղղությամբ գործնականում ոչ մի քայլ չի ձեռնարկվում․ Հովհաննիսյան
Խոցվել է հակառակորդի ևս երկու ԱԹՍ
/Ժ․ 23։31/ Զգետնումը շարունակվում է, ևս երկու ԱԹՍ՝ տեղեկացրել է ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Ստեփանակերտի հրետակոծությունից զոհվել է մեկ, վիրավորվել չորս մարդ. ԱՀ ՄԻՊ
Բեգլարյանի խոսքով՝ երկու բնակելի շենք Ստեփանակերտում լրջորեն վնասվել են։ Բարեբախտաբար, շենքերում այդ պահին քիչ մարդ է եղել, արդյունքում՝ վիրավորների թիվն ավելի քիչ է:
Լուսանկարներ Ստեփանակերտի հրթիռակոծությունից
«Լուրերի» նկարահանող խումբը եղել է մի քանի ժամ առաջ Ստեփանակերտի հրթիռակոծությունից տուժած շենքերի մոտակայքում և արձանագրել հասցված վնասի չափը: Ձեզ ենք ներկայացնում «Լուրերի» բացառիկ ֆոտոշարքը՝ հրթիռակոծության վայրից:
Ադրբեջանը կիրառել է «Սմերչ»՝ արգելված կասետային մարտագլխիկներով. ՄԻՊ
Կասետային զինատեսակների կիրառումը ոչ միայն անթույլատրելի է հասցված անմիջական վնասների տեսանկյունից, այլ նաև լրջորեն վտանգավոր ապագա սերունդների առողջության համար․ ՄԻՊ:
Մեր զինված ուժերը հետ են մղում հակառակորդի բոլոր գրոհները․ ՊՆ ներկայացուցիչ
«Հակառակորդը բազմիցս փորձել է մարտավարությունը փոխելով՝ զինված հարձակում իրականացնել, մեր զինված ուժերը հերոսաբար հետ են մղում բոլոր գրոհները՝ փոքր թե մեծ՝ հակառակորդին պատճառելով և՛ զրահատեխնիկայի, և՛ կենդանի ուժի, և՛ հրետանային միջոցների կորուստ։ Այս պահի դրությամբ հակառակորդն ունի 540 սպանված, ավելի քան 700 վիրավոր ունի, կորցրել է մոտ 45 միավոր զրահատեխնիկա, 6 ինքնաթիռ, որոնց մեծ մասը օդում չեն խոցվել, երեք ուղղաթիռ և 6 ԱԹՍ»,- տեղեկացրեց Հովհաննիսյանը։