Հասարակություն 16:2302 Մար, 2023
ԱԱԾ-ն կոչ է անում խուսափել ոչ պաշտոնական կայքերում հրապարակվող կասկածելի ծրագրերում ներդրում կատարելու առաջարկներից
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը դեռևս հունվարի 27-ին էր քաղաքացիներին նախազգուշացրել համացանցում լայն տարածում գտած միջազգային չափանիշների խարդախության սխեմայի մասին։
ՀՀ ԱԱԾ տեղեկատվական անվտանգության և կառավարական կապի գլխավոր վարչության կողմից իրականացված ուսումնասիրությունների արդյունքում պարզվել է, որ չնայած Ծառայության տարածած իրազեկող հաղորդագրությանը՝ խարդախության սխեմայի կազմակերպիչները համացանցում դեռևս շարունակում են ՀՀ քաղաքացիներին «Գազպրոմ Հայաստան» ընկերության «արժեթղթերում» ֆինանսական փոքր ներդրումներ կատարելու և «գազի վաճառքով» զբաղվելու դիմաց, իբրև թե մեծ եկամուտներ ստանալու վերաբերյալ, տարբեր կայքերի և սոցիալական ցանցերի միջոցով իրականությանը չհամապատասխանող բովանդակությամբ տեսանյութերի տարածելու գործընթացը։
Պարզվել է նաև, որ խարդախության հեղինակները փոխել են իրենց մարտավարությունը և քաղաքացիների վստահությունը ձեռք բերելու համար, այս դեպքում որպես նախագծի հովանավորներ, հիշատակում են պետական պաշտոնատար անձանց, մասնավորապես՝ Հայաստանի վարչապետի, նախագահի և Ազգային ժողովի նախագահի անունները։
Ազգային անվտանգության ծառայությունը քաղաքացիներին ևս մեկ անգամ կոչ է անում խուսափել և զերծ մնալ միջազգային չափանիշների խարդախության սխեմային մասնակցության ունենալու գայթակղությունից, ոչ պաշտոնական կայքերում հրապարակվող կասկածելի ծրագրերում ներդրում կատարելու առաջարկներից, ինչպես նաև չտրամադրել անձնական և բանկային հաշիվների վերաբերյալ տվյալներ՝ ֆինանսական կորուստներից խուսափելու նպատակով։
Դիտումների քանակ136
• Մինչ օրս գերությունից վերադարձվել են 173 զինծառայող և քաղաքացիական անձ. ԱԱԾ 17:0901 Մար, 2023 Մինչ օրս գերությունից վերադարձվել են 173 զինծառայող և քաղաքացիական անձ. ԱԱԾ Հասարակություն
• Բացահայտվել են ՏԻՄ պաշտոնատար անձի կողմից կաշառք ստանալու բազմադրվագ դեպքեր. ԱԱԾ 12:3320 Փտր, 2023 Բացահայտվել են ՏԻՄ պաշտոնատար անձի կողմից կաշառք ստանալու բազմադրվագ դեպքեր. ԱԱԾ Հասարակություն
• ԱԱԾ-ն բացահայտել է անձնագրերի և վիզաների վարչության աշխատակիցների կողմից կաշառք ստանալու դեպքեր 10:2715 Փտր, 2023 ԱԱԾ-ն բացահայտել է անձնագրերի և վիզաների վարչության աշխատակիցների կողմից կաշառք ստանալու դեպքեր Հասարակություն
• ԱԱԾ-ում նախատեսվում է ներդնել կամավոր ատեստավորման համակարգ 13:1709 Փտր, 2023 ԱԱԾ-ում նախատեսվում է ներդնել կամավոր ատեստավորման համակարգ Հասարակություն
• ԱԱԾ-ն կոչ է անում զերծ մնալ ոչ պաշտոնական կայքերում հրապարակվող կասկածելի ծրագրերում ներդրում անելու առաջարկներից 10:5027 Հնվ, 2023 ԱԱԾ-ն կոչ է անում զերծ մնալ ոչ պաշտոնական կայքերում հրապարակվող կասկածելի ծրագրերում ներդրում անելու առաջարկներից Հասարակություն