Շուրջ 4 տասնյակ ստուգայց Ալավերդիում և Ստեփանավանում․ խախտումները շատացել են
ՀՀ առողջապահական և աշխատանքի տեսչական մարմինը մոտ 4 տասնյակ ստուգայց է իրականացրել Ալավերդիում և Ստեփանավանում:
Բանկեր, ֆինանսական կազմակերպություններ, մանր ու միջին առևտրի կետեր, դեղատներ, գեղեցկության սրահներ և վարսավիրանցներ․ ԱԱՏՄ ստուգայցերն այս ոլորտներում գործող տնտեսվարողների մոտ այսօր արձանագրել են հակահամաճարակային նորմերի պահպանման թերություններ․ ռազմական դրության շրջանում տնտեսվարողների կողմից նկատվում է կանոնների պահպանման հանդեպ զգոնության թուլացում։
Հաճախակի են ժամը 10:00-12:00-ը միայն կենսաթոշակային տարիքի անձանց սպասարկելու վերաբերյալ առողջապահության նախարարի 17-ն որոշման կետի խախտումները․ տնտեսվարողների մի մասը թյուրիմացաբար կարծում է, թե այս նորմն ուժը կորցրել է։
Երբեմն թերի են լրացվում ջերմաչափման և ախտահանման աշխատանքների գրանցամատյանները, իսկ որոշ տնտեսվարողների մոտ նշանակված չի լինում վարակի տարածման կանխարգելման պատասխանատու աշխատակից։
Խախտումներ արձանագրելու դեպքում տեսուչներն իրականացնում են բացատրական աշխատանք, տրամադրում խորհրդատվություն, որոշ թերություններ տեղում շտկվում են: Խախտումների արձանագրման դեպքում կազմվում է արձանագրություն։
Կորոնավիրուսի (COVID-19) տարածումը կանխելու նպատակով ՀՀ ԱԱՏՄ-ն կրկին հիշեցնում է՝ սահմանված անվտանգության նորմերը ենթակա են պարտադիր կատարման, այլապես կկիրառվեն վարչական պատասխանատվության միջոցներ։
• Կորոնավիրուսից մահացել է քաղաքական գործիչ Գուրգեն Եղիազարյանը 14:1928 Հոկ, 2020 Կորոնավիրուսից մահացել է քաղաքական գործիչ Գուրգեն Եղիազարյանը Քաղաքականություն
• Թարմացում. 28.10.2020. Հաստատվել է կորոնավիրուսի 2241 նոր դեպք, առողջացել 694 քաղաքացի 10:5428 Հոկ, 2020 Թարմացում. 28.10.2020. Հաստատվել է կորոնավիրուսի 2241 նոր դեպք, առողջացել 694 քաղաքացի Առողջապահություն
• Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 1872 նոր դեպք 12:5027 Հոկ, 2020 Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 1872 նոր դեպք Տարածաշրջան