Պարզվել են Կապանի երկու բնակիչների կողմից ոստիկանների ծառայողական գործունեությանը միջամտելու դեպքի հանգամանքները
ՀՀ քննչական կոմիտեի Սյունիքի մարզային քննչական վարչությունում իրականացված քննչական և վարութային գործողությունների արդյունքում պարզվել են Կապան քաղաքի երկու բնակիչներ Գ․Փ․-ի և Մ․Հ․-ի կողմից ոստիկանության աշխատակիցների օրինական ծառայողական գործունեությանը միջամտելու դեպքի հանգամանքները։
«Քննությամբ ձեռք բերված փաստական տվյալներով հիմնավորվել է, որ 2024թ. մարտի 10-ին ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության պարեկային ծառայության աշխատակիցները,  «Շկոդա» մակնիշի  ավտոմեքենայով գիշերային հերթափոխով ծառայություն իրականացնելիս, ժամը 04:30-ի սահմաններում, ձայնային և լուսային ազդանշանով կանգնելու հրահանգ են տվել Գ․Փ․-ի անվամբ հաշվառված, մեկ այլ անձի կողմից վարած «Toyota LC 150 4.0 GAS» մակնիշի ավտոմեքենային, սակայն վերջինս շարունակել է վարել ավտոմեքենան և կայանել է Կապան քաղաքի Գարեգին Նժդեհի փողոցում գտնվող առանձնատան դիմաց։ Դրանից հետո պարեկային ծառայողները մոտեցել են նշված ավտոմեքենային, որից իջել են վարորդը և Կապան քաղաքի վերոնշյալ բնակիչները։ Պարեկները վարորդից պահանջել են ներկայացնել փաստաթղթերը, որից հետո Գ․Փ․-ն ոստիկանության ծառայողի օրինական ծառայողական գործունեությանը՝ վարորդի փաստաթղթերը և նրա սթափության վիճակը ստուգելուն միջամտելու նպատակով քաշել և պոկել է պարեկային ծառայության աշխատակցի համազգեստին ամրացված, վերջինիս հսկողության տակ գտնվող  տեսագրող սարքը և նետել փողոցում՝ վնասելով այն:
Այդ ընթացքում Մ․Հ․-ն սպառնացել է վնասել պարեկներին ծառայողական նպատակներով հատկացված «Շկոդա» մակնիշի ավտոմեքենան, ապա բռնել է նրանցից մեկի համազգեստից, քաշքշել, հարվածել նրա գլխարկին, ինչպես նաև հրել է մյուս պարեկին:
Ձեռք բերված բավարար փաստերի հիման վրա Կապան քաղաքի հիշյալ բնակիչներին մեղադրանք է ներկայացվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 452-րդ հոդվածի 2-րդ մասով: Նրանցից մեկի նկատմամբ որպես խափանման միջոց է կիրառվել գրավը, մյուսի նկատմամբ՝ բացակայելու արգելքը։
Նախաքննությունն ավարտվել է, քրեական վարույթի նյութերը, մեղադրական եզրակացությամբ, ուղարկվել են հսկող դատախազին՝ հաստատելու և դատարան ուղարկելու համար»,- նշված է ՔԿ տարածած հաղորդագրությունում։
Դիտումների քանակ12
• Վիրավորանքներ, մեղադրանքներ, շղթաներով ակցիա. ընդդիմադիրներն այսօր ՔԿ շենքի մոտ էին 23:3603 Հնս, 2024 Վիրավորանքներ, մեղադրանքներ, շղթաներով ակցիա. ընդդիմադիրներն այսօր ՔԿ շենքի մոտ էին
• «Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժումը ՔԿ-ի շենքի մոտ ակցիա է իրականացրել 18:5803 Հնս, 2024 «Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժումը ՔԿ-ի շենքի մոտ ակցիա է իրականացրել Հասարակություն
• Ունենք իրական պատկեր, թե ինչու պարտվեցինք 44-օրյա պատերազմում. ՔԿ նախագահ 00:3001 Հնս, 2024 Ունենք իրական պատկեր, թե ինչու պարտվեցինք 44-օրյա պատերազմում. ՔԿ նախագահ