Թբիլիսին ցանկանում է ներդրում ունենալ Երևանի և Բաքվի միջև կարգավորման գործում. Շալվա Պապուաշվիլի
Թբիլիսին վերահաստատել է իր պատրաստակամությունը խորհրդարանական մակարդակով նպաստելու Երևանի և Բաքվի միջև հարաբերությունների կարգավորմանը։ Այս մասին հայտարարել է Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Շալվա Պապուաշվիլին՝ «Դեսպանների համաժողով - 2022»- ի բացմանը, գրում է jnews.ge-ն:
«Մենք ցանկանում ենք Ադրբեջանի և Հայաստանի հետ խորհրդարանական համատեղ ջանքերով նպաստել խաղաղության և կայունության հաստատմանը»,- ասել է Պապուաշվիլին։
Նրա խոսքով՝ այդ ջանքերը նախապայման կդառնան տարածաշրջանի զարգացման համար։ Նա հիշեցրել է, որ այս տարի ուկրաինական ճգնաժամի հետ մեկտեղ կայունություն չկար նաև Հարավային Կովկասում։
Դիտումների քանակ167
• Ադրբեջանի, Թուրքիայի և Վրաստանի պաշտպանության նախարարները քննարկել են տարածաշրջանում ռազմաքաղաքական իրավիճակը 15:0322 Դեկ, 2022 Ադրբեջանի, Թուրքիայի և Վրաստանի պաշտպանության նախարարները քննարկել են տարածաշրջանում ռազմաքաղաքական իրավիճակը Քաղաքականություն
• Եվրոպական խորհուրդը որոշել է Վրաստանում գործող ԵՄ մոնիթորինգային առաքելությունից անցումային աջակցող խումբ ուղարկել Հայաստան 23:0819 Դեկ, 2022 Եվրոպական խորհուրդը որոշել է Վրաստանում գործող ԵՄ մոնիթորինգային առաքելությունից անցումային աջակցող խումբ ուղարկել Հայաստան Քաղաքականություն