Էլեկտրաէներգիայի անջատումներ՝ Երևանի և մարզերի մի շարք հասցեներում
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 3-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը`
Ժամը 10։00-16:00-ն ընկած ժամանակահատվածում կարգաբերական աշխատանքների իրականացման նպատակով՝ 1 ժամով մաս-մաս կդադարեցվի էլեկտրաէներգիայի սնուցումը Երևան քաղաքի 16-րդ թաղամասի 1-ին և 2-րդ շղթան, Բեկնազարյան, Ֆուչիկի, Տիչինայի, Սեբաստիայի, Մելիքյան և Շահումյան 16 փողոցները:
11։00-16:00 Խաղաղ Դոնի փ. 7-125 առանձնատներ և 1, 1/1, 1/2 շենքեր Խաղաղ Դոնի փ. 23 շենքի 1-8 մուտքեր,
11։00-17:00 Արգիշտի փ. 2/1, 11/11 շենքեր, Պարոնյան փ. 42/1 շենք, Դվին հյուրանոցային համալիր, Դեմիրճյան փ. 27, 29, 31, 33 շենքեր, Սարյան փ. 20/1 շենք, Արամի փ. 5ա շենք, Այգեստան 9 փողոց 21-78; 11 փողոց 66-169 առանձնատներ, Նորքի Այգիներ փ. 252-256 առանձնատներ, Չարենցի փ. 5, 7, 9 շենքեր, Մաշտոցի պող. 20/4, 15/5 շենքեր, Հրազդանի Կիրճ, Արամի փ. 35 շենք, Բուզանդի փ. 84/1, 97, 97/2, 107 շենքեր, Ամիրյան փ. 26/4 շենք, Լեոյի փ. 54 շենք և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Կոմիտասի պող. 22-26, 29/2-31, 41-43, 45-47, 49/4-49/11, 52-56Ա շենքեր և 54/4 առանձնատուն, Կոմիտասի 1-ին նրբանցք 6-24 առանձնատներ, թիվ 44 դպրոց, Շահսուվարյան փ. 3-8Ա շենքեր, Շիրվանզադեի փ. 3-11 շենքեր, Մամիկոնյանց փ. 35-39, 41-45, 42-44, 46/1-48/3, 47-49 50, 51-62, 52-58Ա շենքեր, Մամիկոնյանց 1-ին նրբանցք 1-9 առանձնատներ, Գրիբոյեդովի փ. 7-31, 15-15Ա, 26, 42-44 շենքեր և 28-40 առանձնատներ, թիվ 82 դպրոց, Զարյան փ. 74-74/2 շենքեր և 74/2 առանձնատուն, Վրացական փ. 17, 21/1-21/2 շենքեր, թիվ 38 մանկապարտեզ, Արղության փ. 29-40 շենքեր և 23/5-27/3 առանձնատներ, Ադոնցի փ. 21/2-21/2 շենքեր, Մալխասյանց փ. 1 շենք, Վրացական փ. 15-18 շենքեր, թիվ 36 դպրոց, թիվ 2 մարզադպրոց, Ռիգայի փ. 82-108/1 առանձնատներ, Լեփսուսի փ. 12-25 շենքեր, Յաղուբյան փ. 34-62 առանձնատներ, Սևաստոպոլյան փ. 8-26 առանձնատներ, Սևաստոպոլյան նրբ. 40-51 առանձնատներ, Նորք Մարաշ՝ Գ․ Հովսեփյան փ. 24/30, 24/33, 56/6, 56/7 շենքեր և 56/10, 56/6, 56/7 առանձնատներ, «Սալկո», «Նորաշեն գրուպ», «Գ.Թ Բիլդինգ», «Պորտնյոր Գրուպ», «Բիգ Կապիտալ», «ՀԼ Քոնսթրաքշն», «Մռավ Սար», «Պրեմիում ռեալթի», «Պանորամա Այթի Քամփուս», «Տիդա-2023», «Քլինսովթ», «Պանորամա Ռեզորթ» ՍՊԸ-ներ, հարակից տարածքների առանձնատներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,Նոր Նորք 2-րդ զանգ.՝ Ն․ Ստեփանյան փ. 6, 8, 10, 12, 14 շենքեր, հարակից տարածքների առանձնատներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11։00-17:00 Մրգաստան ևԴոխս գյուղեր,
10:00-13:00 Արարատ քաղաք՝ Արարատյան և Շահումյան փողոցներ մասնակի, Ոսկու կորզման ֆաբրիկայի բանավան մասնակի, Վեդի քաղաք՝ Կասյան փողոց մասնակի, Արալեզ գյուղ մասնակի,
10:30-12։30 Արտաշատ քաղաք՝ Արազի, Իսակովի, Դուրյան և Օգոստոսի 23-ի փողոցներ մասնակի,
11։00-16:00 Աղվերան համայնք մասնակի, «Վիվա-ՄՏՍ», «Թիմ Տելեկոմ», «Յուքոմ», ընկերությունների բջջային օպերատորների կայաններ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,