ՀԱՊԿ-ի գործողությունները, արձագանքը Հայաստանի համար բավարար չեն․ Ալեն Սիմոնյան
Օրեր առաջ երկօրյա այցով Երևանում էր ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Իմանգալի Տասմագամբետովը։ Այսօր տեղի ունեցած ճեպազրույցում լրագրողներն ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանին հարց ուղղեցին այցի բովանդակության մասին։
«Այցելությունը, այսպես ասած, տեսական մասն ապահովելը չգիտեմ որքանով բավարար կլինի... Մենք հավատարիմ ենք մեր ստորագրությանը, բայց այս պահի դրությամբ ՀԱՊԿ-ի գործողությունները, արձագանքը Հայաստանի համար բավարար չեն»,- ասաց նա։
Հարց հնչեց նաև ռուս խաղաղապահների գործունեության արդյունավետության մասին։
«Իրենց այնտեղ գտնվելն ապահովում է ինչ-որ չափով Արցախի ժողովրդի անվտանգությունը, բայց ակնհայտ է, որ դա բավարար չէ, մինիմումն է, որ այսօր հնարավոր է։ Հայաստանը, վստահ եմ՝ նաև Արցախը, դրանով բավարարված չեն։ Դրա մասին է խոսում ռուսական կողմի հանդեպ մեծ վստահություն ունեցող ԼՂ բնակիչների ակցիաները ռուս խաղաղապահների գրասենյակի մոտ»,- հավելեց Սիմոնյանը։
Դիտումների քանակ350
• Ասել, որ խաղաղության գործընթացը փակուղում է, ճիշտ չէ․ Ալեն Սիմոնյան 14:1720 Մար, 2023 Ասել, որ խաղաղության գործընթացը փակուղում է, ճիշտ չէ․ Ալեն Սիմոնյան Քաղաքականություն
• ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարն այցելել է «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն 12:0217 Մար, 2023 ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարն այցելել է «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն Քաղաքականություն
• ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարին Ջերմուկում ներկայացվել է քաղաքի տնտեսությանը հասցված վնասը. լուսանկարներ 16:3116 Մար, 2023 ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարին Ջերմուկում ներկայացվել է քաղաքի տնտեսությանը հասցված վնասը. լուսանկարներ Հասարակություն
• ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարն այցելել է Ջերմուկ, ծանոթացել Ադրբեջանի ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրավիճակին 16:0016 Մար, 2023 ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարն այցելել է Ջերմուկ, ծանոթացել Ադրբեջանի ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրավիճակին Քաղաքականություն
• Հայաստանը շահագրգռված է բարեկամ Հնդկաստանի հետ փոխշահավետ համագործակցության զարգացմամբ. Ալեն Սիմոնյան 16:3914 Մար, 2023 Հայաստանը շահագրգռված է բարեկամ Հնդկաստանի հետ փոխշահավետ համագործակցության զարգացմամբ. Ալեն Սիմոնյան Քաղաքականություն
• Ալեն Սիմոնյանն անդրադարձել է ադրբեջանցի լրագրողներին տված հարցազրույցին 11:4814 Մար, 2023 Ալեն Սիմոնյանն անդրադարձել է ադրբեջանցի լրագրողներին տված հարցազրույցին Քաղաքականություն