"Ermənistan Respublikası Müdafiə Nazirliyi ilə Polşa Respublikasının Milli Müdafiə Naziri arasında Hərbi-Texniki Əməkdaşlıq haqqında Saziş"in imzalanması təklifi İcra Hakimiyyəti tərəfindən təsdiqlənib.
Əsaslandırmaya əsasən, Ermənistan Respublikası Polşa Respublikası ilə qarşılıqlı etimada əsaslanan yüksək səviyyəli münasibətlərin daha da genişləndirilməsinə və dərinləşdirilməsinə böyük əhəmiyyət verir. Bu da gələcəkdə hərbi əməkdaşlıq sahəsində nəzərəçarpacaq nəticələr əldə etməyə və yeni perspektivli istiqamətləri əhatə etməyə imkan verəcək.
Sazişin imzalanması əməkdaşlıq gündəliyini tamamlayacaq, iki müdafiə nazirliyi arasında sıx əməkdaşlıq üçün zəmin yaradacaq, eləcə də ikitərəfli əməkdaşlıq gündəliyini irəli aparacaq.
Sazişin məqsədi tərəflər arasında hərbi-texniki sahədə əməkdaşlığın əsas prinsiplərini və prosedurlarını müəyyən etməkdir. Bu prinsiplərə əsasən tərəflər bərabərlik, qarşılıqlı hörmət və qarşılıqlı fayda prinsipləri əsasında əməkdaşlıq edəcəklər.
Sazişdə hərbi-texniki əməkdaşlığın sahələri və formaları, məxfi məlumatların qorunması, onun üçüncü ölkələrə satılması proseduru, eləcə də yaradılacaq komissiyanın fəaliyyəti ilə bağlı müddəalar müəyyən edilir.