17 fevralda Ermənistan Respublikası Təhlükəsizlik Şurasının katibi Armen Qriqoryan Qazaxıstan Respublikasının fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Bolat İmanbayevi qəbul edib. Bu barədə Təhlükəsizlik Şurasının ofisi məlumat verib.
Həmsöhbətlər Ermənistan-Qazaxıstan ikitərəfli münasibətlərinin gündəm məsələlərini müzakirə ediblər, əməkdaşlığın genişləndirilməsi və dərinləşdirilməsi üçün yeni imkanlar və istiqamətlər vurğulanıb.
Görüş zamanı Ermənistan-Azərbaycan münasibətlərinin normallaşdırılması prosesi, regional nəqliyyat yollarının açılması, eləcə də “Beynəlxalq Sülh və Rifah üçün Tramp Yolu” təşəbbüsünün həyata keçirilməsi nəticəsində yaranacaq iqtisadi imkanlar da müzakirə edilib. Yuxarıda qeyd olunanlar kontekstində səfir İmanbayev Ermənistan-Azərbaycan münasibətlərindəki müsbət dinamikanı yüksək qiymətləndirib və vətəndaş cəmiyyətlərinin qarşılıqlı səfərlərini alqışlayıb.