Ադրբեջանի ռազմական ագրեսիան․ դեպքերի քրոնիկոնը․ 07․10․2020 (ՕՐ 11-րդ)
00:5008 Հոկ, 2020
1lurer.am-ը հավաքել է Արցախի հետ շփման գծում Ադրբեջանի սանձազերծած ռազմական գործողությունների ժամանակագրությունը: Ավելի վաղ ներկայացրել էինք նաև սեպտեմբերի 27-ի, 28-ի, 29-ի, 30-ի, հոկտեմբերի 1-ի, 2-ի, 3-ի, 4-ի, 5-ի, 6-ի դեպքերի քրոնիկոնը:
Ամենահամեստ հաշվարկներով՝ հակառակորդը մինչև կեսօր տվել է մոտ 260-280 զոհ. Հովհաննիսյան
«Հակառակորդի մոտ 60-80 զրահատեխնիկա միայն խոցվել էր, զգալի թվով, չգիտեմ հստակ՝ թե որքան, սարքին տեխնիկա էր մնացել մեր զինված ուժերի ձեռքին, բայց քանի որ այդ տվյալներն ունենալուց հետո մարտերը շարունակվում են, վստահ եմ, որ դրանց թվերն աճել են»,-  տեղեկացրեց ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
Հաջողվել է հակառակորդին մի քանի հատվածներում շեշտակի հարվածներ հասցնել․ Հովհաննիսյան
Երեկոյան՝ 22։00-ին անցկացվող ճեպազրույցի ընթացքում, ներկայացնելով արցախա-ադրբեջանական սահմանի օպերատիվ իրավիճակը՝ Հովհաննիսյանը նշեց, որ ողջ օրը սահմանի հարավային շրջանում ընթացել են թեժ մարտեր։ Եվ հիմա էլ դրանք շարունակվում են։
Հրթիռակոծվում են Շուշին և այլ քաղաքներ․ Արծրուն Հովհաննիսյան
Նորից հրթիռակոծվում են նաև Շուշին և այլ քաղաքներ՝ Ֆեյսբուքի էջում գրել է ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
Հակառակորդը թիրախավորել է Հադրութ քաղաքը
Ֆեյսբուքի էջում գրել է ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
Նորից թիրախավորվել են Շուշին ու Ստեփանակերտը
«Հասկացե՛ք, ձեր փախչող զորքի խայտառակության համար խաղաղ բնակիչները մեղավոր չեն»,- գրել է ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչը։
Հաղթելու ենք․ տեսանյութ՝ առանց մեկնաբանության
Փայլուն ռազմագործողությամբ ոչ միայն ազատագրվեց կորցրած դիրքերից մեկը, այլև փրկվեց դիրքապահ 19 զինծառայողի կյանքը․ ԱՀ նախագահ
«Պաշտպանության բանակի հերթական փայլուն ռազմագործողությամբ ոչ միայն ազատագրվեց կորցրած դիրքերից մեկը, այլև հնարավոր դարձավ փրկել մեր դիրքապահ 19 զինծառայողների կյանքը, ովքեր օրեր առաջ, քաջաբար դիմագրավելով թշնամուն, նահանջելու փոխարեն` ստիպված թաքնվել էին մոտակա անտառում` սպասելով մեր զորքի հակահարձակման իրականացմանը: Այդ օպերացիայի արդյունքում թշնամին ունեցել է զինտեխնիկայի մեծ կորուստներ, իսկ մարտադաշտում թողնելով ավելի քան հարյուր զոհ՝ արագ նահանջել է»,- հայտնել է Արցախի Հանրապետության նախագահը։