Այն ներկայացվել է այսօր՝ հոկտեմբերի 4-ի վաղ առավոտյան։
Հակառակորդի հենակետերի և տեխնիկայի ոչնչացումը
Անհրաժեշտության դեպքում կխփենք ավելի մեծ քաղաքների. ԱՀ նախագահ
«Դուք եք սկսել այս պատերազմը, դուք եք առաջին հերթին խախտել հումանիզմի կանոնները՝ թիրախավորելով խաղաղ բնակչությունը»,- շեշտել է ԱՀ նախագահը։
5 զինծառայողի շնորհվել է Արցախի հերոսի կոչում. ԱՀ նախագահ
• Դավիթ Լյովայի Գրիգորյան՝ սեպտեմբերի 27-ից ակտիվորեն մասնակցելով հասցրել է Ֆիզուլիի հատվածում խոցել 15 տանկ և մեկ միավոր ՀՄՄ։ Շարունակում է ծառայել՝ գտնվելով առաջնագծում։
• Էդգար Էդվարդի Մարկոսյան, որն այս ժամանակահատվածում Թալիշի ուղղությունում խոցել է թշնամու 10 տանկ՝ ամուր պահելով իրեն վստահված հատվածը։
• Յուրա Հայկարամի Ալավերդյան՝ Ֆիզուլիի հատվածում խոցել է 9 տանկ և 1 միավոր ավտոտեխնիկա։
• Գնդապետ Շաքարյանը կազմակերպել է հակառակորդի բազմաթիվ տանկային և հետևակային գրոհներ՝ պատճառելով բավականին մեծ կորուստներ։
• Դավիթ Վանիկի Ղազարյանը Արցախի հերոսի կոչումը կստանա հետմահու՝ նշեց նախագահը՝ հավելելով, որ նա կռիվը վարել է ոչ մի քայլ հետ սկզբունքով, կատարել է հերոսություն։
ՊԲ ստորաբաժանումները հարավային ուղղությամբ խոցել են հակառակորդի 3 ինքնաթիռ, 2 տանկ․ ՊՆ խոսնակ
«Ժամը 12:00-ի սահմանում ՊԲ ստորաբաժանումները հարավային ուղղությամբ խոցել են հակառակորդի երեք ինքնաթիռ, երկու տանկ»,- ասված է ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանի վերջին գրառման մեջ։
Ստեփանակերտի հրետակոծությունը
Ներկայացնում ենք 1lurer.am-ի բացառիկ լուսանկարները:
Ստեփանակերտին նորից հարվածներ են հասցվում. կան տուժածներ. Հովհաննիսյան
Կան ավերածություններ, քաղաքացիական տուժածներ՝ գրել է ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը: (ժամը 12։06)
Արցախի ՊԲ-ն հզոր հարվածներ է հասցնում Ադրբեջանի խոր թիկունքում տեղակայված կարևորագույն ռազմական օբյեկտներին. ՊՆ խոսնակ
Հակառակորդը շարունակում է արգելված զինատեսակներից թիրախավորել խաղաղ բնակավայրերը, այդ թվում՝ մայրաքաղաք Ստեփանակերտը: Այդ մասին Ֆեյսբուքի էջում հայտնել է ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը: