Baş nazirin müavini Mher Qriqoryan Avropa Komissiyasının Genişlənmə və Şərq Qonşuluğu üzrə Baş Direktorluğunun rəhbəri Gert Yan Kupmanın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib. Görüşdə Avropa Komissiyasının Qonşuluq və Genişlənmə Danışıqları üzrə Baş Direktorluğunun Şərq Qonşuluğu və İnstitusional Quruculuq üzrə direktoru Adrien Kiraly və Aİ-nin Ermənistandakı nümayəndəliyinin rəhbəri səfir Vasilis Maragos da iştirak ediblər.
Görüşdə Ermənistan-Aİ tərəfdaşlığının strateji gündəliyinin həyata keçirilməsi ilə bağlı məsələlər müzakirə edilib, xüsusilə Tərəfdaşlıq və Əməkdaşlıq Sazişinin tam şəkildə həyata keçirilməsinin vacibliyi vurğulanıb.
Mher Qriqoryan və Gert Yan Kupman həmçinin regional əlaqə proqramları barədə fikir mübadiləsi aparıblar, “Sülhün kəsişməsi” təşəbbüsünə toxunublar. Həmsöhbətlər həmçinin İqtisadi və İnvestisiya Planı çərçivəsində görülən birgə işləri müzakirə ediblər.
Aİ-nin Genişlənmə üzrə Komissarı Marta Kosun səfəri və Ermənistan-Aİ sammitindən əvvəl tərəflər Ermənistan-Aİ əməkdaşlığı üçün mümkün yeni təşəbbüslərin müəyyənləşdirilməsi üzərində işi davam etdirmək barədə razılığa gəliblər.