Artsaxı Ermənistanla birləşdirən yeganə yolun bağlanması nəticəsində Mets Şen, Hin Şen, Yeğtsahoğ və Lisaqor icmaları mühasirədə alınıb
16:5013 Dek, 2022
Artsaxın İnformasiya Qərargahı məlumat verir ki, Azərbaycan tərəfindən Artsaxı Ermənistanla birləşdirən yeganə yolun bağlanması nəticəsində Şuşi rayonunun Mets Şen, Hin Şen, Yeğtsahoğ və Lisaqor icmaları faktiki olaraq mühasirəyə alınıb.
Stepanakert və respublikanın digər yaşayış məntəqələri ilə əlaqənin olmaması həmin yaşayış məntəqələrində humanitar böhrana səbəb ola bilər. Yolun bağlanması ilə əlaqədar Artsaxdan verilən yaşayış məntəqələrinə ərzaq, xüsusilə çörək və un, eləcə də digər zəruri malların tədarükü həyata keçirilmir.
Şuşi rayonunun rəhbərliyi Artsaxın operativ qərargahının göstərişi ilə icmalarla əlaqə saxlayır və bu icmaların təcili ehtiyaclarının ödənilməsi üçün bütün mümkün tədbirlər görülür.
Baxışların sayı168
• Artsax hakimiyyəti Azərbaycanla dialoqa hazır olsa da, pozmayacağı qırmızı xətlər var: Arayik Harutyunyan 14:5713 Dek, 2022 Artsax hakimiyyəti Azərbaycanla dialoqa hazır olsa da, pozmayacağı qırmızı xətlər var: Arayik Harutyunyan İctimaiyyət
• Beynəlxalq aktorların aktiv reaksiyasını gözləyirəm: Artsax Ombudsmanı 12:3513 Dek, 2022 Beynəlxalq aktorların aktiv reaksiyasını gözləyirəm: Artsax Ombudsmanı İctimaiyyət
• Artsax Respublikasının Parlamenti bəyanat yaydı 11:3113 Dek, 2022 Artsax Respublikasının Parlamenti bəyanat yaydı İctimaiyyət