Baş nazir Nikol Paşinyan Avropa Komissiyasının Qonşuluq və Genişlənmə Danışıqları üzrə Baş Direktoru Gert Yan Kupmanın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib.
Baş nazir nümayəndə heyətinin Ermənistana səfərini alqışlayıb və Ermənistan-Aİ əməkdaşlığının davamlı olaraq dərinləşdirilməsinin vacibliyini vurğulayıb. Nikol Paşinyan Avropa İttifaqın demokratik institutların, qanunun aliliyinin, iqtisadi inkişafın və dövlət idarəçiliyi islahatlarının gücləndirilməsində Ermənistana davamlı dəstəyini yüksək qiymətləndirib.
Gert Yan Kupman Avropa Komissiyasının Ermənistanda həyata keçirilən islahatları dəstəkləməyə davam etməyə hazır olduğunu bir daha təsdiqləyib və Aİ-Ermənistan tərəfdaşlığının genişləndirilməsində əldə edilən irəliləyişi vurğulayıb. O, iqtisadi dayanıqlıq, rəqəmsallaşdırma və infrastrukturun inkişafı sahələrində əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsinin vacibliyini qeyd edib.
Görüş zamanı tərəflər Ermənistan-Aİ əməkdaşlıq proqramlarını, eləcə də iqtisadi imkanların genişləndirilməsinə, investisiya mühitinin yaxşılaşdırılmasına və regional sabitliyin gücləndirilməsinə yönəlmiş gələcək təşəbbüsləri müzakirə ediblər.
Regional inkişaflar və sülh gündəliyi ilə bağlı da fikir mübadiləsi aparılıb. Baş nazir Paşinyan Ermənistan hökumətinin regionda sabit və davamlı sülhün bərqərar olmasına yönəlmiş mövqelərini təqdim edib.
Tərəflər sıx əməkdaşlığı davam etdirmək üçün qarşılıqlı istəklərini bir daha təsdiqləyiblər.