Արցախի փրկարարները որոնողական աշխատանքներ են իրականացնում ՌԴ քաղաքացուն գտնելու նպատակով
Մայիսի 11-ին՝ ժամը 10:50-ին, ԱԻ պետական ծառայության, փրկարար ուժերի վարչության արագ արձագանքման հատուկ ստորաբաժանման, հերթապահ օպերատիվ խումբը՝ հրամանատար մայոր Մհեր Ղուկասյանի ղեկավարությամբ, մեկնել է Ստեփանակերտ քաղաքի Կարկառ գետի «Վոլգա» կոչվող հատված` 09.05.2022 թ. ժամը 16:00-ի սահմաններում գետի տվյալ հատվածում անհետացած ՌԴ քաղաքացի, Օլգա Սաննիկովային (ծնված 1975 թ., բնակվում է Ստեփանակերտ քաղաքում) որոնելու նպատակով:
Հասնելով դեպքի վայր՝ խումբը գնահատել է իրավիճակը, քննարկել հնարավոր բոլոր սցենարներն ու օպերատիվ կերպով սկսել որոնողական աշխատանքները, որին ակտիվ կերպով մասնակցել են նաև ոստիկանության ծառայողները:
Որոնողական աշխատանքների ընթացքին և անձնակազմի գործողություններին հետևել է ԱԻ պետական ծառայության տնօրեն՝ գնդապետ Մեխակ Արզումանյանը: Աշխատանքներն առավել արդյունավետ կազմակերպելու նպատակով ծառայության տնօրենը ենթակա անձնակազմին տվել է մի շարք ցուցումներ ու հանձնարարականներ:
Նույն օրը՝ ժամը 15:20-ին նշված տարածք են մեկնել նաև ծառայության քաղաքացիական պաշտպանության և աղետների հետևանքների վերացման շտաբի ու կապի բաժնի աշխատակիցները, ովքեր առավել բարդ տեղանքներում որոնումներն իրականացնելու համար կիրառել են նաև անօդաչու թռչող սարք:
Ցավոք, որոնումները դեռևս արդյունք չեն տվել, այս ուղղությամբ աշխատանքները շարունակվում են:
Դիտումների քանակ583
• Հայտնաբերել ու վնասազերծել են հրթիռակասետային 100 ռումբ, 16 պայթուցիչ, 3 հակահետևակային, 1 հակատանկային ական. ԱԻՊԾ 12:4425 Ապր, 2022 Հայտնաբերել ու վնասազերծել են հրթիռակասետային 100 ռումբ, 16 պայթուցիչ, 3 հակահետևակային, 1 հակատանկային ական. ԱԻՊԾ Հասարակություն
• Ուժեղացվել է Ստեփանակերտ-Շուշի-Բերձոր միջպետական մայրուղու սպասարկումը. Արցախի ԱԻՊԾ 17:2820 Մար, 2022 Ուժեղացվել է Ստեփանակերտ-Շուշի-Բերձոր միջպետական մայրուղու սպասարկումը. Արցախի ԱԻՊԾ Հասարակություն
• Հայտնաբերվել և վնասազերծվել է հրթիռակասետային 14 ռումբ, 12 պայթուցիչ, 16 արկ. ԱԻՊԾ ամփոփում 12:3814 Մար, 2022 Հայտնաբերվել և վնասազերծվել է հրթիռակասետային 14 ռումբ, 12 պայթուցիչ, 16 արկ. ԱԻՊԾ ամփոփում Հասարակություն